Харків. Школа № 128

Психологічна служба

Психолог – Свєчкарьова Ярослава Юріївна

/Files/photogallery/1/психолог.JPG

Навіщо в школі потрібна психологічна служба?

Нажаль у буденній свідомості доки ще існує думка, що візитом до психолога людина нібито підтверджує якусь свою «ненормальність». Ви теж так вважаєте? Тоді скажіть, чи багато Ви знаєте людей, у яких немає ніяких проблем у житті? А чи багато з Ваших знайомих вміють успішно вирішувати ці проблеми? Та Ви не хвилюйтеся, мати проблеми – це цілком нормально. Ненормально їх не вирішувати, або вирішувати у якийсь неадекватний спосіб. А якщо ми не знаємо, як правильно повестися у той чи іншій ситуації, хіба не природно звернутися до того, хто розуміється у цьому питанні трішечки більше за нас? До речі кажучи, адже не вважається чимось зазорним відвідувати, скажімо, стоматолога для перевірки та необхідної профілактики.Ось саме цим – профілактикою всяких негараздів – здебільшого і покликана займатися шкільна психологічна служба. Офіційною мовою це називається здійснення психологічного супроводу розвитку дітей та учнівської молоді. У чому ж саме цей супровід проявляється? Ну ось, наприклад, Вашій дитині скоро виповниться, чи вже виповнилося шість років, а це значить, що їй час іти до школи. Але дитячому організмові байдуже, коли настане перше вересня, він розвивається за своїми власними законами, і деякі психічні функції малюка можуть бути ще просто не готові до шкільного навчання. Зверніть увагу! Це зовсім не значить, що з Вашою дитиною щось не так. Ці функції з часом і самі б розвинулися, але, щоб маленькій школяр не почувався ніяково в оточенні «більш розвинених» однокласників, було б непогано йому допомогти. На те ми й дорослі, правда ж? А дізнатися про можливі проблеми і про те, як їх попередити чи подолати, Ви зможете на нашій консультації. Усуненню цих маленьких «недоліків» сприяє і наша група розвитку для першокласників.А може у Вашій сім’ї росте маленькій Ейнштейн? А Ви про це навіть не догадуєтесь. І не лише Ви, ніхто не догадується, навіть він сам. І може так статися, що ніколи не здогадається, якщо ми йому в цьому не допоможемо.Коли приходить час молодій людині визначитись з вибором професії, психологічна служба, після ретельної діагностики, також надасть допомогу у вирішенні цього питання.І це далеко не повний перелік поточної діяльності нашої служби.Також Ви можете звернутися до нас, коли Вас щось непокоїть у поведінці Вашої дитини, у її оточенні. А може Ваша дитина має право на якісь пільги, та Ви не знаєте, до кого звернутися з цим питанням? Та мало що ще…Ви побоюєтесь якогось тиснення з нашого боку? Не турбуйтеся. Ми лише надаємо рекомендації, а от скористатися ними чи ні, то вже Ваше право. Щоправда, існують випадки, коли соціальний педагог змушений, спираючись на букву Закону, нагадувати деяким забудькуватим батькам про їхні обов’язки, але ж це, ми впевнені, зовсім не про Вас.